Który kalendarz będzie najlepszy właśnie dla nas?

W dobie nadmiaru obowiązków, nieustannie towarzyszy nam planowanie. To, jak wiadomo, z łatwością usprawni dobry kalendarz, dzięki któremu nie zatracimy orientacji w czasie. Ten potrafi płynąć bardzo szybko, jednak dzięki dobrej organizacji, jego upływ nie zaskoczy nas nagłymi wydarzeniami, o których zupełnie zapomnieliśmy. W zależności od charakteru naszej pracy, dobrze jest dobrać taki kalendarz, który będzie nam szczególnie odpowiadał i spełniał nasze oczekiwania. Podział na dwie grupy pozwoli zaprezentować kilka rodzajów kalendarzy.

Funkcjonalne kalendarze

kb307Do tej grupy należeć będą w szczególności kalendarze wyraźnie usprawniające naszą pracę. To właśnie w nich zapisujemy istotne terminy, spotkania, wydarzenia. Takie kalendarze są w zasięgu naszej ręki, więc bez problemu możemy sprawować kontrolę nad naszymi planami i uzupełniać je o nowe informacje na wypadek zmian harmonogramu. Będą to kalendarze książkowe (na zdjęciu), które często wzbogacamy również o różnego rodzaju intymne zapiski, cytaty czy sentencje. Do tej grupy można również zaliczyć kalendarze biurkowe, które towarzyszą nam na naszym stanowisku pracy, czyli właśnie biurku. Dzięki ichbliskości i poręczności w wygodny dla nas sposób pilnujemy istotnych spraw bez obawy, że coś nam umknie i o tym zapomnimy – wystarczy bowiem rzucić okiem do kalendarza, jak prezentują się nasze najbliższe dni.

Kalendarz jako ozdoba

Producenci kalendarzy nie rezygnują z kryterium funkcjonalności, a raczej realizują je w inny sposób – można rzec, bardziej dekoracyjny, gdyż przedstawione tutaj typy mogą śmiało służyć jako ozdoba naszych wnętrz. Spośród takich kalendarzy najpopularniejsze będą jednodzielne, czyli takie z odrywanymi kartkami na jeden miesiąc i przesuwanym okienkiem lubtrójdzielne, działające na tej samej zasadzie, jednak z trzema następującymi po sobie miesiącami. Inne to planszowe, na których kalendarium z dwunastu miesięcy wzbogacone jest o dużego formatu grafikę lub wieloplanszowe z różnymi obrazkami czy zdjęciami na poszczególne miesiące – te również mogą być atrakcją we wnętrzu. Niebanalną i sentymentalną ozdobą będą kalendarze ze zdjęciami, gdzie zamieścić można różne wycinki swojej rzeczywistości. Patrzenie na datę z pewnością przywoła różne miłe wspomnienia.

Jak zatem widać, możliwości wyboru kalendarza jest wiele – w zależności od naszych własnych upodobań, najlepiej będzie wybrać taki, który najsprawniej wspomoże organizację naszych planów. Jeśli zatem należymy do osób lubiących mieć swoje zapiski pod ręką, z pewnością sprawdzą się kalendarze książkowe lub biurkowe, gdy zaś chcemy, by kalendarz uatrakcyjnił nasz pokój – z powodzeniem możemy szukać w drugiej grupie zaprezentowanych kalendarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>