Bez kalendarza jak bez ręki

Świat mknie do przodu w zawrotnym tempie, a my próbujemy dotrzymać mu kroku i pędzimy wraz z nim. Próbujemy oszczędzać każdą sekundę w tym pędzie, a na końcu okazuje się, że i tak… brakujemy nam czasu. Błędne koło. Czy jest z niego wyjście? To zbyt filozoficzne pytanie (może bez odpowiedzi), więc my spróbujemy Wam trochę pomóc w inny sposób. Oferujemy kalendarze, które pomogą w odpowiedniej organizacji, a to jest klucz do sukcesu.

4442226810_46a6e932a4_oPoczątki bywają trudne, ale nie można się zniechęcać. W końcu do perfekcji opanujemy sztukę radzenia sobie z natłokiem obowiązków, bez obawy, że nagle zapomnimy o ważnym spotkaniu czy urodzinach ukochanej osoby. Osoby bez dobrej pamięci, albo takie, które są wiecznie zapracowane – nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez tego przedmiotu codziennego użytku. W razie wątpliwości, sięgamy po kalendarz i problem z głowy. Mniejszy stres.

Wiele osób traktuje kalendarz także jako formę dekoracji albo zbiór złotych myśli, do których chętnie wracają po kilku miesiącach czy latach, mając dowód na to, jak bardzo się zmienili. Nie tylko wizualnie.

Jeśli już mówimy o wizualności, to bardzo często ozdabiamy nasz kalendarz, dodajemy różnokolorowych zakładek (czasem kolor odpowiada ważności zadania). Ile osób, tyle metod radzenia sobie z kalendarzem. Nie ma jednej recepty na sukces. Nie można jednak popaść w rutynę i traktować kalendarz jako przedmiot dnia codziennego, po który sięgamy z przymusu, jak szczoteczka do zębów.

Można wybrać kalendarz z dowolnym zdjęciem, w dowolnej kolorystyce czy rozmiarze. Możliwości mamy tak wiele, że nie mamy prawa narzekać na nudę. Kalendarz można ozdobić, pomalować, wykonać od podstaw samodzielnie. Wszystkie chwyty dozwolone. Nikt przecież nie powiedział, że w trakcie roku nie możemy dokonać zmiany. Bawmy się formą, kolorem, kształtem. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Uczmy się organizacji, co przełoży się na naszą wydajność.

Pozdrawiamy, Jotan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>